| Ceamaidulcepisicuta a întrebat:

Sunt in clasa a 6 a si as dori sa-mi spuneti la ce sa dau teza la mate sau romana?

Răspuns Câştigător
| alex4ev3r a răspuns:

Downloadeaza de aici. http://www.didactic.ro/materiale-didactice/5267_teza-clasa-a-vi-a
LA ROMANA, va da doua subiecte (primul gramatica si al doilea literatura --> o compunere.) LA MATE, va da algebra vreo 6 ex si 1 de geometrie ( cu desen ip conc demo... SPER CA TE-AM AJUTAT. FUNDA?

10 răspunsuri:
| Anca95 a răspuns:

La ambele. Nu e facultativtongue

| Mjdolhfi a răspuns:

In clasa a 6-a si nu numai sunt obligatorii ambele.Deci nu ai de ales.Bafta!

| wwe1 a răspuns:

Uitati aici:deci in clasele 5, 6, 7 dati teza la romana si la mate si in clasa a 8-a dati teza la mate, romana si istorie! asa este! deci si eu sunt a6-a si dau teza la mate si romana!

| sw33taly a răspuns:

Tun nu poti alege.Trebuie sa le dai pe ambeletongue.Profu/profa ta o sa-ti de-a un plan de recapitulare.In data cu "TEZA'' vrei primi un fel de Evaluare, dar mai importanta.Cu ea se face media mediei celorlalte note.(se aduna notele din catalog, se impart la cate sunt iarrezutatul se aduna cu teza si dupa e un calcul mai complicat.)
Succes. fundita?happy

| Michiiiiiiiiii a răspuns:

La amandoua o sa dai:*.

| Andreea256 a răspuns:

Poi se da la Amndoua Depinde de Datahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Trebuie să dai la amândouă!
Uite un ajutor pentru română, dă click pe http://lecturirecenzate.ro/ Iar pentru timpul liber http://zinnaida.ro/

| EllieTheDreamer a răspuns:

Buna! Trebuie sa le dai pe amandoua.E obligatoriu.In clasa a 8-a trebuie sa alegi la ce sa dai:istorie sau geografie.

| AndreyaDeya a răspuns:

La amandoua o sa dai:*

| AnutzykFumusykDragutzyk a răspuns:

La romanawinking