| Mihaita23 a întrebat:

Sunt in clasa a 6-a, si pana acum nu am mai luat note mai mici de 7...doar anul trecut un 6.Ieri am mai luat un 6 la istorie si azi inca un 6 la geografie sad ieri era sa ma pedepseasca si acum nu stiu cum sa ii zic de nota de azi...ma ajutati sa gasesc niste motie bune?

P.S : Nu i-au in considerare motivele :,, A fost greu " si,, m-a durut burta" sau,, au fost note si mai mici"

Răspuns Câştigător
| ionut0088 a răspuns:

Poi eu d obicei ori nu zic, ori astept un moment foarte bun adica, cand avm mai multi musafiri, cand suntem la o petrecere sau cv, ori daca e o nota foarte proasta si merita efortul tongue...ii zic ca dau test la materia unde am luat nota proasta, ma fac ca invat mult..toate acestea intamplanduse dupa ce am luat nota, ma duc la scoala ii zic ca am dat testul da a fost foarte greu, si na ce poate sa mai zica ca m-a vazut ca am invatat pentru el, nu stiu cat ai inteles, sper sa te ajute

3 răspunsuri:
| myhaelasweety a răspuns:

Nu spune nota, spune ca nu a vost profesoara la ore

| WeLove30 a răspuns:

Pai eu folsesc de obicei" Imi pare foarte rau mama/tata o sa invat mai bine "Decat sa iau un 5 este mai bine 6 doar in clasa a7a foloseam asta big grin
Sper sa ajute!

| AnghelschiA a răspuns:

Spune ca profesoara era enervata si in loc sai pue altui elev sase sa incurcat si ti la pus tie