| Pitic a întrebat:

Sunt in clasa a 9a si marea mea problema laughing e ca nu imi plac noii colegi. Imi este dor de colegii din generala nu i-am mai vazut de la banchetul din clasa a 8 a, ma simt greu as fi vrut sa fim si la liceu impreuna chiar daca nu ne prea suportam si ne injuram si scuipam dar erau si momente bune, frumoase cand chiuleam si noi si dupa ne luam la bataie ca s'au intors in clasa.
Anul trecut nu mi se parea mare tragedie ca nu ii mai vad insa acum nu ma pot opri din plans, ii vreau inapoi, desi toti stam in acelasi cartier aceas zona foarte aproape uni de ceilalti nici nu ne mai salutam si nu inteleg "de ce ".
Nu m-am obisnuit cu colegii cei noi, sunt ciudati, baietii sunt ok ma iinteleg mai bine cu ei decat cu fetele imi petrec mai mult timp vorbind cu baietii decat cu fetele. Fetele de la mine din clasa par a fi luate de la pod ...si baietii sunt mai cuminti ca ele, nu reusesc sa ma integrez in grupul lor si nici nu as vrea. Ii vreau pe colegii meu inapoi.

3 răspunsuri:
| tzintzi a răspuns:

Te maturizezi si tu.ai sa vezi lumea din jurul tau altcumva decat pana acum (adica lumea reala).
Fiecare regreta de acea despartire, cel putin eu am regretat si regret si acum, dar asta este.trecem si peste asta happy
Ai sa te acomodezi ince incet, pana in clasa a 10a o sa fie perfect ai sa vezihappy

| Amylee_1318 a răspuns:

E si normal sa ti se intample asa. treci la un alt mediu si incepi sa te adaptezi. La inceput o sa-ti para mult prea greu si poate o sa crezi ca nu te poti adapta, insa ai sa vezi ca dupa un timp, cand incepi sa te obisnuiesti cu noii colegi nu o sa ti se atat de dificil. Anii de liceu sunt cei mai frumosi ani din viata unui elev, merita traiti cu adevarat happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te inteleg pentru ca asa eram si eu cand am trecut pragul la liceu. Desi intrasem la liceul in care-mi propusesem nu-mi placea nimic la el.Colegii,profii,clasele,absolut nimic. Dar m-am trezit la realitate si mi-am spus ca trebuie sa accept situatia si sa las trecutul.Asta te sfatuiesc sa faci si tu. Acum esti la liceu si este normal sa schimbi colegii iar tu sa nu te simti in largul tau. Pe parcurs te vei obisnui si vei vedea ca e frumos si la liceu. Stai cu colegii cu care crezi ca te intelegi mai bine (nu conteaza ca sunt baieti) si profita de anii din liceu. Sunt cei mai frumosi ani. Bafta!