| anasiatat a întrebat:

Sunt in clasa, ascult muzica la maxim: J Randall - Spirit of the radio si imi vine sa dansez. Nu am mers nici la cursuri de dans, am doar miscarile mele pe care le exersez acasa. Dar acolo, in clasa, de fata cu toti colegii imi vine sa dansez, dar ma opreste ceva: timiditatea. Ma gandesc ca daca voi dansa, ei vor rade de mine, vor face misto de mine. Tin se mentionez ca sunt la liceu si nu prea vorbesc cu colegii. Cum pot sa scap de timiditate? Cum pot sa fac sa nu-mi pese asa de mult de parerea celorlalti? Am mai vorbit si cu o prietena, iar ea mi-a zis ca las parerea colegilor in calea fericirii mele, ca imi pasa prea mult de "Gura Lumii". Puteti sa ma ajutati?(funda)

Răspuns Câştigător
| bunnylover537 a răspuns:

Si daca rad, ce? Tie-ti place ce faci? Esti mandra de ce faci? Daca da, asta-i tot ce conteaza. Prietena ta are mare dreptate. Singura parere importanta este a ta si eventual a unor prieteni mai apropiati (si este si cea adevarata).
Asigura-te ca arati bine pentru TINE, ca esti asa cum vrei tu sa fii si nu asa cum iti impun altii, si totul va fi bine. Asculta-i pe cei carora le pasa de tine, nu pe invidiosii care fac misto.