| anonim_4396 a întrebat:

Sunt ingrijorata. Azi fratele meu vorbea cu iubita lui pe net, credeam ca se inteleg bine si ca nu se cearta, la un moment dat intru pe facebook, iar iubita lui a postat o poza in care zicea ca e dezamagita, si scria asa: "un baiat care te merita cu adevarat, ar face orice ca sa te faca fericita". in momentul acela am observat ca s-au certat, fiindca fratele meu a inceput sa fie trist. si niciodata nu s-au certat pentru asa mult timp. eu una o ador pe prietena lui, ne intelegem de minune, iar eu una nu vreau sa se desparta, problema este ca prietena lui este plecata in strainatate, el trebuie sa plece la ea cat mai curand. sunt foarte ingrijorata de faptul ca s-au despartit. inca nu sunt sigura ca sunt certati, dar vreau sa aflu si sa o repar, cum credeti ca pot sa aflu in mai in detaliu ce s-a intamplat? aveti idei? FUNDA :*

3 răspunsuri:
| LittleMønster a răspuns:

Îl intrebi direct.

| LoveTenis a răspuns:

Sa ii intrebi pe prietenii lor! Sau pe iubita lui! Si o intrebi asa:Ceau ce faci? Cum merge cu...(Numele lui Fratele tau) si iti raspunde!

| lovebooks a răspuns:

Cum a zis şi @LittleMonster, îl întrebi pe fratele tău.
Sugestia mea este să nu te bagi în cearta lor. Ei s-au certat ei trebuie să rezolve, fără ajutor din partea nimănui.