| GeoORge a întrebat:

Sunt intr-a 9-a si vreau sa ma imbrac la costum. (sacou, camasa, cravata etc) e okay? Adica vreau sa ma port mai elegant si nu vreau sa rada colegii de mine sau ceva. E okay sa te porti mai elegant la scoala? Nu avem nici o regula de vestimentatie.Astept parerile voastre, dau funda!

Răspuns Câştigător
| HighByTheBeach a răspuns:

Buna!
Parerea mea e ca nu ai de ce sa-ti faci griji. Mie personal imi palc baietii mai eleganti. Totusi cravata las-o pentru un eveniment mai important ca sa zic asa.
Poti incerca ceva gen blugi, camasa si sacou. Ador baietii imbracati gen asa. Cat despre ce cred colegii despre tine, de ce sa-ti pese? Cum n-ai da, mereu o sa se gaseasca cineva care sa te critice si caruia nu-i va place ceva la tine. Eu obisnuiesc sa nu iau in consideratie parerile grosoloane, sa zic asa despre stilul meu de imbracaminte si in general de viata. happy

| GeoORge explică (pentru HighByTheBeach):

Multumesc, te pup

| HighByTheBeach a răspuns (pentru GeoORge):

Cu placere. happy

5 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Ba ei vor rade, dar tu sa fii mandru ca nu faci parte din turma, si vrei sa fii elegant, diferit.winking

| PerfectAngel a răspuns:

Imbraca-te cum ai tu placerea si cum te simti bine! Si daca e sa rada cineva, nu ii baga in seama, ai putea si tu sa razi de cum se imbraca ei. Nu te lasa influentat de lume, trebuie sa te simti bine in pielea ta si nu pune la suflet parerile negative. Deci, daca tie asa iti place sa te porti, poarta-te!

| neutrino a răspuns:

Este foarte ok daca te simti bine imbracat in costum, fara a exagera si epata in ceea ce nu esti.