| dip1dip a întrebat:

Sunt la cursuri de teatru la scoala si avem un scenariu care trebuie sa-l interpretam.Intrebarea mea ar fi urmatoarea:cum sa-mi recit replicile cu intonatie? Cum sa intru in pielea personajului?

PS. piesa este de craciun, iar eu sunt mag
MA.

2 răspunsuri:
| Konata a răspuns:

Buna, pai poti cauta pe you tube, poate gasesti sceneta care trebuie sa o reciti.
Sau poti sa-ti imaginezi cum magul recita tot ce ai tu de zis, poate iti vine mai usor. Sau cerei ajutor parintilor tai, colegilor sau profesorilor. Succes mult! big grin

| 010123 a răspuns:

Pai, gandeste- te ca esti un om sarac, ce trebuie sa il viziteze pe Mantuitor.