| ale_9361 a întrebat:

Sunt nou pe TPU si chiar nu stiu carei faza cu "dau funda"! ma puteti ajuta pls?!big grin

3 răspunsuri:
| Ambassaderåd a răspuns:

Salut! Pentru a intelege ce inseamna TPU adica - toti pentru unu si unu pentru totiwinking. In TPU ajuti lumea cu cunostintele tale vocabulare si de inteligenta raspunzand la intrebarile altora. Cel mai bun raspuns e declarat cu Funda acel punctaj in functie de "gravitatea" intrebarii fie ea una din cele de mai jos- stanga happy Adolescenti. si multe altele. Tu poti pune o intrebare, selectand Sectiunea - Adolescenti, Cultura, Sport, Muzica s. a. Un raspuns il poti cataloga ca fiind Folositor, Nefolositor, Amuzant, Stupid sau Inteligent apoi bifezi acel V alungit happy. cam asta e TPU. ajuti lumea si lumea te ajuta happy

| MIM a răspuns:

Pai... tu de exemplu pui o intrebare.si daca cineva raspunde corect ii dai funda adica undeva in dreapta in casuta cu raspunsul respectivei persoane apare "raspuns castigator" sau ceva de genul.si dai click iar acea persoana primeste funda ca semn de rasplata pentru raspunsul dattongue...intelegi?big grin

| ΣleƙtrᴓRaccȍȍN a răspuns:

O sa vezi langa raspunsuri (spre exemplu asta) funda aia de premiu pe gri... poti sa dai click pe ea si zice "vrei sa premiezi acest raspuns?"
e chiar acolo ----->
ia vezi ce face big grin