| nimeni_7597 a întrebat:

Sunt noua aici ma puteti ajuta sa-mi gasesc prieteni?

Răspuns Câştigător
| lala178 a răspuns:

Buna Dana!
La fel cum a spus si `misss`, ajutand pe altii si fiind ajutata la randul tau iti vei face multi prieteni.
Si, pentru ca esti noua, cateva sfaturi:
- nu pune intrebari fara sens, desi vei vedea ca exista o multime pe acest site;
-scrie cat de cat lizibil, fara prea multe prescurtari si limbaj "de mess";
-pune intrebarile la categoriile potrivite, nu cum fac alti useri din dorinta de a primi multe raspunsuri;
-acorda fundita doar atunci cand raspunsul primit este cel pe care il cauti si cel mai potrivit pentru situatia ta si nu pentru ca respectivul user iti cerseste fundita;

-inainte de a pune o intrebare generala asigura-te ca ea numai exista pe site;

-si nu in ultimul rand, ajuta-ne sa aducem iarasi `TPU` pe calea cea bunahee hee

2 răspunsuri:
| clauss a răspuns:

Cu rabdare si cu cap, vei avea multi prieteni

| misss a răspuns:

Ajutand pe altii o sa-ti gasesti multi multi multi prieteniwinking