| Mariiiiaa a întrebat:

Sunt o fata normala, clasa a 7a, am priteni dar cateodata cum rad si de altii din clasa din grupul de prieteni, rad si de mine. Eu ma supar pentru ca glumele lor sunt proaste, gen... daca vine o fetita mica prin preajma imi zic ca mi-am gasit prietena pe masura pentru ca sunt mai mica la inaltime. Sau daca am cazut eu incep sa rad, incep si ei si dupa toata ziua fac misto de mine imitandu-ma si zicandu-mi ca sunt impiedicata, cam asta se intelege. Ideea este ca ma supar mai repede si nu sunt foarte vorbareata in preajma lor. Cum sa fac sa nu ma mai supar asa repede si sa rad si eu la glumele lor si sa trec cu vederea, si sa vorbesc mai mult in gasca?

FUNDA happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai incearca sa nu mai fi asa sensibila si sa pui la suflet tot ce zic ei, gandeste-te ca ei nu iti sunt superiori tie. Nu ai de ce sa te simti prost din cauza glumelor lor de prost gust. Tocmai asta este si intentia lor, sa te faca sa te simti rau, nu le face placerea. Si atunci cand ei rad de tine gaseste si tu ceva cu care sa razi de unul dintre ei. Si o sa vezi ca daca o sa fi mai indrazneata o sa fie bine.