| Aggrotech a întrebat:

Sunt pe clasa a 9-a, vreau sa ma transfer la alt liceu, cu alt profil.

De la stiinte sociale la economic.

Media e mai mare cu un punct si ceva decat media ultimului admis.

Ce diferenta trebuie sa dau? La ce materii? E "grav", trebuie sa ma pun pe invatat (nu e extrem de avansata clasa) materia respectiva?

Exista sanse ca transferul sa-mi fie respins?

1 răspuns:
| oOSaritaOo a răspuns:

Bună, nu prea îţi respinge nimeni transferul pentru că toţi vor cât mai mulţi elevi, iar în ce priveşte diferenţele, le dai la toate materile pe care nu le-ai făcut tu la şcoala ta şi se fac la acea şcoală. Despre ce materii dai diferenţele trebuie să vorbeşti cu persoana care îţi va face transferul. Succes. happy