| valentinalina a întrebat:

Sunt plina de draci
vreau sa ma apuc de fumat dar de cate ori trag ma inec si dp mi ce termin tigara de "fumat " cum fac eu imi vne ameteala
ce sa fac? cum sa fumez corect? fara raspunsuri de genul mai bine nu te apuca plz dau funda voth orice va roog ajutati-ma

8 răspunsuri:
| InnocentSmile a răspuns:

E normal sa tusesti si sa fii ametitahappy
inca nu te-ai obisnuit cu drogul[tigarea este un drog mai putin periculos dar este]
fumatul e fumat! nu exista "fumez gresit" sau "corect"
sper ca te-am putut ajutahappy
pupici micihappy

| sceptic a răspuns:

Pana sa inveti sa fumezi, invata sa scriilaughing

Răspuns utilizator avertizat
| ChocolateAddict a răspuns:

Mda pur si simplu tragi in gura si dupa faci ca si cum ai respira pe gura.nu stiu cum sa explic.Si ameteala o sa ai ceva timp pana te obisnuiesti.Nu sunt fumatoare dar am avut o perioada in care am fumat.Totusi nu iti recomand sa te apuci:-s

| monymonika a răspuns:

Daca esti incepatoare, desi eu nu fumez, parerea mea este sa incepi incet, sa tragi din tigare cate putin si mai rar, sau pur si simplu la inceput s-o pufai (daca stii la ce ma refer). Asa pun pariu ca nu te mai ia ameteala si nu tusesti asa rauwinking

| yuhuu a răspuns:

Ai nevoie de **** nu de tigare, tu!winking

sa vezi ce'ti trec dracii atuncismug

a si daca "pufai" si tragi doar in gat faci cancer...in gat! da eu tot zic ca'i mai buna ****happy

| Elisa512 a răspuns:

Ia sa vedem daca o sa crapi daca iti spun sa nu te apuci de fumat? Adica pur si simplu la o varsta vrei sa te apuci de fumat dar gandeste-te la urmari.Adica nu zic ca e bine dar si eu am facut la fel dar mi-am zis:mai bine sa ma las decat sa stie toata lumea si sa ma fac de ras ca nu stiu sa fumez.Iti spun lasate cat mai poti.

| Raducutzu_1112 a răspuns:

Pai targi in tine (pana in piept )si cand dai dai pe nas si nu tine fumul mult in tine si nu fuma tigara cu tot cu filtru funda?