| anonim_4396 a întrebat:

Sunt singura a caror parinti nu au masina?

Răspuns Apreciat de Editori
| corbulalbrosu a răspuns:

Conform datelor statistice : "Gradul de înzestrare cu bunuri de folosinţă îndelungată a crescut în ultimul deceniu în Romania, astfel că anul trecut circa 35, 5% dintre gospodării (familii) au ajuns să deţină un autoturism, iar peste jumătate un calculator, arată raportul "Condiţiile de viaţă ale populaţiei din Romania în anul 2015", de Institutul Naţional de Statistică (INS). Reiese ca nici pe departe nu toti ceilalti copii provin din familii cu masina in curte/garaj. S-ar putea ca in viitorul apropiat sa detina si parintii tai o masina. Succes! http://www.ziaruldevrancea.ro/......asina.html

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu. Mai sunt si altii.

| zHeArTz a răspuns:

Nu esti singura...conosc mai multe cazuri. Refuz sa cred ca majoritatea oamenilor care nu detin o masina, nu au bani. Sunt masini si la 1000 de euro, exista posibilitatea de a face credit si multe altele. Banii se fac, important e ceea ce vrei sa faci cu ei si care sunt prioritatile.

| Qwwww a răspuns:

Nu ești singura, nici părinții mei nu au mașină, nici măcar carnetul în ciuda faptului că au o situație materială bună au preferat să investească banii în ceva mai "practic".