| anonim_4396 a întrebat:

Sunt singura acasa.Mama este dusa la o ruda, care sta mai departe.In fata casei mele este parcata o masina de cand a inceput sa se insereze.
In masina am observat eu (de dupa perdelele de la geamul din camera mea)sunt doi barbati.
De doua ore barbatii aia stau acolo in masina.
Imi este frica sa nu vina la mine.
Usa la casa este incuiata, am incuiat geamurile, balcoanele etc.
As sunao pe mama, dar ea intra in panica foarte repede.
Bunicii nu stau aproape, iar vecinii mei nici macar nu le am numerele de telefon.
Ce sa fac acum?
Barbatii aia sunt foarte ciudati.
Si stau de mult timp in masina aia parcata in fata casei mele.
Usa este de termopan, dar barbatii aia sunt destui de solozi, ar forta usa, foarte usor.
Usa de la poarta de la strada nu este inchisa cu cheia, iar daca vrea sa intre cineva intra in curte.
Ce sa fac?
Va rog raspundeti mai rapid, ca intru deja in panica.

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

N-o sa intre peste tine, stai linistita. Nu au nici un motiv. Iar daca vroiau sa o faca, ar fi facut-o deja de multa vreme. Sau ar fi venit direct pe inserat. Nu ar fi stat doua ore in fata portii sa fie vazuti de toata lumea. Ai tu imaginatia mult prea bogata.

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Anunță tu poliția să vină până acolo să facă verificări. Dacă ai putea lua și numărul de înmatriculare al mașinii ar fi ideal.
Pa, pa.

| LolaKissTheGirl a răspuns:

Nu iti face griji!
N-o sa vina nimeni!

| alexutu001 a răspuns:

Buna, nu trebuie sa intri asa in panica poate asteapta pe cineva. urmareste-i cat poti pana pleaca daca nu pleaca vezi sa ai nr-ul de la politie sa apelezi rapid si daca vezi ca se indreapta spre casa ta sunihappy, daca ti-e frica poti sa pui capacane ca tipul din sigur acasa:d sau sa stai cu pusca langa usahappy nu cred ca au ei treaba cu tine si ai facut bine ca ai inchis usilehappy

| MICHAel a răspuns:

laughing))) rolling on the floor)) esti paranoic rau! stai mah linistit ca nu vine nimeni dupa tine, poate asteapta un dilar de droguri si dupa vin peste tine laughing)))))))

| Adelyna_3827 a răspuns:

Nu-ti mai fie frica ca nu vine nimeni!winking Stai linistita happy

| ioanna96 a răspuns:

Bai se vb la feminin michael si ceilaltzi! e fata

| z_2699 a răspuns:

Sun-o pe mama

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Păi acum s-a înserat, mergi încetişor şi închizi poarta şi uită-te la TV, nu te mai gândi la ei. Poate aşteaptă pe cineva şi nu au găsit loc de parcare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poti cere niste comunitari sunand la 112, dar nu cred ca e cazul. Datorezi bani pe droguri sau bani pe femei cuiva? Nu cred. Daca nu ai nici o datorie si nici un bun in casa care sa fie cunoscut de toata lumea, gen piese scumpe vechi sau mai stiu eu ce arta, poti sa stai cu toate geamurile deschise happy

| deliutza_7233 a răspuns:

Pana la urma ce s-a intamplat?