| anonim_4396 a întrebat:

De ce geamurile termopan exterior transpira?

Răspuns Câştigător
| viorel2c a răspuns:

Termopanele bune au niste orificii care comunica cu exteriorul si prin care iese afara excesul de umiditate. Tu ori nu ai asa ceva(de aceea am spus bune), ori sunt infundate.La mine se intampla asta iarna cand au fost -20 grade si au inghetat orificiile exterioare.

1 răspuns:
| DenissaDeea a răspuns:

Se face un condens intre temperatura de afara si temperatura din casa.afara fiin temperatura mai rece si in casa fiind temperatura mai calda.atunci intervine transpiratia geamului.