| tzutzi a întrebat:

Sunt tot eu...tot aceeasi care e indragostita de un baiat...care m-a parasit acum 3 saptamani...nu reusesc nici cum sa-l uit, cand il vad imi tremura picioarele, simt ca lesin, ma topesc... el se uita la mine de fiecare data cand ma vede, am impresia ca ma studiaza...se uita cu o privire de parca ia-r parea rau, dar poate ca ma insel eu, ca asta ii doar o parere de-a mea... mi-e asa de dor de el, orice fac, orice muzica ascult imi aminteste de el, am incercat sa nu mai ascult muzica lenta, ci doar house dar si acolo il regasesc... mi-e extrem de dor de el dar sunt foarete constienta ca trebuie sa-l uit dar oricat as incerca nu reusesc. Ziceti voi ce sa mai fac ca eu nu mai rezist, imi vine sa ma bag in pamant numai ca sa nu-l mai vad, mai ales ca el e prima mea iubire!?

Răspuns Câştigător
| georgiana a răspuns:

Buna! Este greu sa uiti trecutul si sa incepi alta viata si mai ales cand sentimentele sunt inca vii...de am putea sa stergem cu buretele ce bine ar fi! dar asta e viata, uneori pierzi alteori castigi...si abia dupa ce pierdem pe cineva drag ne dam seama cat de mult a insemnat aceea persoana pentru noi. Timpul le rezolva pe toate.
Trebuie sa accepti realitatea si mergi mai departe! nu plange ca s-a terminat ci zambeste pentru ca a fost.pa'pa si sa fii iubita!

4 răspunsuri:
| marsy a răspuns:

Petrece mai mult timp cu prietenele tale. iesiti mai des... gaseste-ti vreau cerc la care sa participi. doar ca sa nu prea ai timp liber. ca sa nu te mai gindesti atit de des la el. La inceput iti va fi foarte greu. dar TIMPUL si UN NOU PRIETEN.nO problem. Gindeste-te ca asa a fost cel mai bine. ca nu te merita. de asta nu mai sinteti impreuna... Capul sus...
pup

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea sunt retete pentru asta, draga mea. Trece cu timpul. Iesi cu prietenele, distreaza-te si incearca sa accepti ca nu mai este al tau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai, sa vedem...nu stiu ce ai putea face.gandeste-te doar ca mai sunt o multime de titpi dragutin in lumea asta si probabil ca el nu te merita deci nu aveai de ce sa continui relatia.am si eu o problemacryingsunt extrem de indragostita de un tip si nu cred ca el ma placecryingma simt foarte aiurea si orice fac ma gandesc numai la el plus ca e mai mic putin la inaltime decat mine. ce ati face in locul meu? va rog astept sfaturile voastre:*:*:*

| iuliana_2540 a răspuns:

Stiu cum e sa tii la cineva, sa ti se opreasca respiratia si sa creasca pulsul atunci cand il vezi.Simt acelasi lucru ca si tine.Nu stiu ce sa-ti spun ca sa il uiti...eu consider ca oricat ai vrea nu ai putea, orice faci te duce cu gandu la el...nici eu nu am gasit solutie la o problema ca asta...thinking