| YukyTsukiyomi a întrebat:

Sunt virgina si mi-a venit ciclu de 2 ori sia pai de un an nu parintii mei sunt plecati si stau cu sora mea nu stiu ce sa fac va rog sa ma ajutati

4 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Din toata intrebarea ta, in care nu exista nici punct, nici virgula, nici semnul intrebarii, am inteles ca esti virgina, si ti-a venit menstruatia doar de doua ori pana acum.Consideri ca este o problema, si crezi ca fara parinti nu te poti descurca, asa-i? Pai, ia-o pe sora ta, sau o matusa/verisoara si mergeti la ginecolog pentru a afla ce se intampla.Sanatate!

pa, pa.

| Lora a răspuns:

Depinde si cati ani, si cat de dezvoltata esti poate ca nu-ti venise ciclul atunci ci doar racisei putin la burta. Vorbest cu sora ta te va ajuta, nu-ti fie teama, e ceva tipic feminin n-are de ce sa-ti fie rusine sa vorbesti cu ea.

| pwp a răspuns:

Mergi la ginecolog!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se mai intampla, sunt persoane la care dureaza mai mult pana se regleaza ciclul. Poti merge la ginecolog daca vrei sa te linistesti, sau poti incerca cu niste ceaiuri naturale pentru reglarea ciclului ( eu am ales varianta ceaiului pentru ca nu sunt de acord cu un tratament medicamentos ). Daca mai ai intrebari, iti raspund cu placere. happy