| tl34 a întrebat:

TPU AJUTOR! Sambata noapte, trebuie sa stau cu sora mea acasa, cat timp parintii mei sunt plecati la o petrecere sau ceva de genul.Si am 2 probleme mari:
1.Eu nu pot dormi decat cu mama
2.Am o frica de intuneric si de a sta singura noaptea
Da stiu ca nu sunt singura,ci ca sunt cu sora-mea,dar sora-mea a curajoasa,Ea nu are treaba se culca, umbla noaptea prin casa, si e mai mica decat mine cu 3 ani aproape 4 sad.Am rugat o prietena sa vina sa doarma la mine,de fapt am invitat mai multe, dar nu sad.Si am o frica pe mine, mama mi-a zis ca o sa se intoarca cam pe la ora 1:00 sau 2:00. Pana atunci cred ca o sa imi fie somn, si nu o sa pot sa adorm de frica. Ajutati-ma ca sunt dispearata nu mai stiu ce sa fac!

4 răspunsuri:
| TheUnikBiby a răspuns:

Relaxeaza-te, asculta niste muzica si gandeste-te ca esti la tine acasa si nimic nu se poate intampla. Parintii tai se vor intoarce oricum. happy

| catablondu a răspuns:

Buna, in primul rand trebuie sa constientizezi ca nu are ce sa se intample. Esti in aceeasi casa in care dormi noapte de noapte cu mama ta, dar daca lipseste ea nu inseamna ca esti in pericol. Incearca sa urmezi exemplul surorii tale, e imposibil sa patesti ceva.

| Moraru_Alex_1975 a răspuns:

Stai linistita.Eu raman mai mereu singur acasa si aprind luminile.NU ca mie mi-ar fi frica de intuneric, dar daca aprind luminile si deschid un televizor nu ma mai simt singur si mai si vb cu prietenii mei pe skype.

| tl34 explică (pentru Moraru_Alex_1975):

Asta am planuit si eu sa afc, sa stau pe skype cu o fata, dar nu cred ca mai intra sad