| LCD a întrebat:

Suntem intr-o pauza... el si-a dorit o pauza cu toate ca noi ne vedem rar
nu stie ce simte dupa 4 luni de relatie si imi arunca mie in cap toata vina.Eu sunt de vina ca el nu simte nimic pentru mine, pentru ca eu nu comunic.Eu i-am spus tot ce simt, si i-am spus toate momentele in care m-a facut sa ma simt foarte aiurea. A spus ca stie, si ca vroia sa-mi arate cum e sa fi rau, ca eu sunt rece cu el, cand chiar nu e asa.
nu stiu ce se va intampla dupa pauza asta...eu nu vreau sa ne despartim. A spus ca vrea sa ma schimb si ca vrea sa-i vad si partea buna, nu doar cum e sa fie rece.
ce credeti? sad

4 răspunsuri:
| LoveMusic a răspuns:

Aici, iubirea e la mijloc.Eu consider ca ar trebui sa ajungeti la o concluzie. Daca va iubiti, nu va despartiti.Mult succes! kiss

| Eu4EverX a răspuns:

Pai daca el nu simte nimic pentru tine de ce sa mai stai cu el? Da inteleg tu probabil il iubesti, dar daca el nu... dragoste cu sila nu se poate, mai bine gasesti un baiat care sa stii ca poate sa te iubesca, sa te respecte.asa nu are rost numai suferi.Nu ai o relatie asa lunga incat sa spui ca nu poti trai fara el, incarca macar...si va fi mai bine.

Mult succes! si sper ca te-am ajutat:*

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

N-are pe cine da vina si ti-o paseaza tie.
Nu cred ca o pauza ar fi recomandata, e clar ca e confuz si daca nu vorbiti serios si deschis amandoi totul o sa se duca usor spre un final, pe care tu nu-l doresti!
Dar dragoste cu sila nu se poate!

| LaMisto a răspuns:

Si mie imi zice prietenul meu ca sunt rece cu el. l am intrebat de ce crede asta si mi a raspuns :din cauza ca il resping de multe ori si mai sunt si alte motive pentru care afirma acest lucru.probabil se gandeste ca nu exista stabilitate in relatie. oricum daca el ti a spus ca nu stie ceea ce simte si in plus are nevoie de o pauza deja este clar.ar fi trebuit sa ii spui ca omul nu se schimba de pe o zi pe alta si ai nevoie de sustinere si afectiune pentru a te schimba (in sensul de a nu mai fi rece cu el si de a comunica mai mult)