| Andru1996 a întrebat:

Sunteti de parere ca daca suntem tristi ne irosim viata? eu unul da si nu am nimic cu cei emo dar isi irosesc viata...sincer o viata avem si aceea trebuie traitawinking ast cat mai multe raspunsuritongue

Răspuns Câştigător
| JustMe a răspuns:

Cu totii suntem uneori tristi si nu e nimic rau in asta. Si eu cred ca avem o singura viata care trebuie traita, cred ca in viata trebuie sa faci ce vrei si sa nu regreti nimic, sa nu suferi mult, sa iubesti, sa incerci de toate si cand ti se intampla ceva rau sa te gandesti ca ca viata merge mai departe, nu'i nimic. Intr'un cuvant trebuie sa fim optimisti si sa ne bucuram de fiecare clipa, ca si cum ar fi ultimahappy

4 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Iti irosesti viata oricum.Indiferent daca esti vesel sau trist.Acestea sunt stari temporare.Nu imi spune mie ca esti vesel langa un mort sau trist la o aniversare.In functie de eveniment ne modelam atitudinea. N-ai cum sa fii vesel tot timpul dar ca esti optimist e cu totul altceva.Pana la urma asta tine mai mult de temperament decat de caracter.Sa inveti la psihologie in clasa a zecea, pe semestrul doi clasificarea lui Hyprocate si ai sa intelegi la ce ma refer.Sau daca nu ai rabdare pana atunci:http://www.medfam.ro/mf/mf/mf14/psiho14.html

| NinaY a răspuns:

Atunci se pare ca mi-am irosit doi ani din viata laughing

| UzZyTPT a răspuns:

Un raspuns scurt si simplu : Sunt de acceasi parere ca si tine! tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poti sp ca daca esti trist sau bukuros iti irosesti viata... e vorba de sanatate, ma rog, o groaza de chestii... dar vezi tu, fiecare are o parere despre viata, si si-o traieste cum vrea.cine vrea sa vb ca me, ma gaseste pe mess : pauliky_pysyta