| boro a întrebat:

Sunteti multumit de invatamantul romanesc?happy

Răspuns Câştigător
| Piscotel a răspuns:

Nu, sunt clasa a 12a si sunt bulversata total. Nu inteleg nimic, am inceput anul in incertitudine si il continui tot asa.

Ce competente digitale, lingvistice... O PORCARIE!

+ tezele alea cu subiect unic. Sa lase dom`le capacitatea, sa nu mai ajunga toti la liceu. Eu m-am chinuit in clasa a8a sa iau note bune si sa intru la un liceu ca tot omul si acum toti ajung la cele mai bune clase, fara sa merite vreunul.

+ ca in a 12a la o clasa de mate-info eu am 4 ore de matematica pe saptamana desi ne-am ales optional matematica. De unde atata, nu a tinut nimeni cont de parerea noastra.

Trebuie sa se faca ceva, urgent...pentru ca noi romanii avem oarecum material de asa natura incat se pot scoate oameni capabili, dar cu asa halal de sistem al invatamantului...nu stiu unde vom ajunge!

11 răspunsuri:
Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

E o idioţeniehappy

| Pho3nix a răspuns:

Bineinteles ca ...NU!
In fiecare an schimba sistemul de invatamant. M-am ssaturaaat!
Noi suntem niste cobai pentru ei.
Mari idioti mai avem si noi la minister

| roox a răspuns:

Foarteeeeee:X:X
Cel mai bun sistem :X:X

Glumeam rolling eyes
E o ditamai prostia...
Multă teorie, iar practică deloc no talking

| ÅñdRa a răspuns:

Nu...astia nici macar nu au habar cand incepem acum scoala
Uni zic ca pe 4alti pe 11
deci este un invatamant foarte prostangry

Răspuns utilizator avertizat
| tu esti originalul nu copia a răspuns:

Nu pentru ca in celelalte tari se invata altfel

| Smokethatshit a răspuns:

Exista asa ceva? ( Sistem de invatamant ) SHIT! e doar o bataie de joc, si stiti cu totii asta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt dar in acelasi timp nu sunt, deci nu am explicatie hotarata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu, ghiozdanul meu este mai greu decat mine laughing).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu inteleg de ce va plangeti asa de tare? Romanii sunt niste oameni inteligenti spre deosebire de cei din alte tari(Spania, Italia, Germania.) si as putea spune ca nu sunt de acord ca incearca sa se miscoreze din materie, dar nu pot face asa o data asa brusc, si se fac niste greseli mari in admitere din cauza acestei probleme. Si in rest, eu sunt mandru ca traiesc aici, printre oameni de viitor:X:X

| Termopile a răspuns:

Nu