| Crypt a întrebat:

Sunteti sau ati fost clasa a 7 ati mintit si uneori cand chiar aveati nevoie pentru ceva care va va urmari pe viata ca nu ati fost ajutat eu sunt clasa a 7 si nu sunt prost la nimic decat matematica acum un coleg mi-a spus ca ma asculta din : Radical din x patrat

Defineste adgormiul

Cum aproximezi o unitate nr 1 prin adaos

Daca n nr naatural e si...

Modul de -x ==

cum adun un numar cu acelash radical

cum impart sau inmultesc numere iratinonale

defineste media geometirca

cum aduni 2 nr naturale daca nu au aceleash expponent.

Care e suma masurilor unghiurilolr

Cum demonstezi ca eu un patrat

Definteste teorema lui thales si reciproca

Definit liniei mijlocie in trapez. Nu stiu raspunsurile nu le gasesc in caiet ajutati-ma va rog trebuie sa plec la scoala sam a sculte pentru a trece cu un 5 la mate helpppppp

2 răspunsuri:
| StarkWolf a răspuns:

Radical din x patrat este modul de x!
algoritmul se invata la informatica, dar in fine...este metoda de rezolvare a unor probleme de acelasi fel si este format dintr-o succesiune de operatii prin care se rezolva o problema!
Modul de -x este x!
numerele cu acelasi radical se aduna la fel(ex: 2 radical din 3 + 7 radical din 3... daca au aceeasi radicali se aduna normal si se pune radicalul la sfarsit...rezulatatul este 9 radical din 3!
media geometrica = radical din cele 2 numere inmultite adica radical din a inmultit cu b!
pai e patrat daca are toate laturile egale si daca se injumatatesc diagonalele.
linia mijlocie uneste laturile neparalele, nu exista o definitie speciala a linei mijlocie!
sper ca ti am fost de ajutor, daca mai ai ceva sti unde magasestiwinking FUNDA?

| andrei213 a răspuns:

Ma frate u esti clasa a 7a sau esti la facultate anul 2? ai o profa dementawinking[e bune te asculta de iti ies ochi din cap si tot iti pune 5 acolo