| PurityBecameBlasfemy a întrebat:

Suportati persoanele care va vorbesc urat? Cum le tratati, ce le spuneti? Eu nu as inghiti

11 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

Ah, deci nu te suporți pe tine. Interesant

| Malphas a răspuns:

Depinde de context, dacă îmi vorbeşte urât şi o merit, atunci tac şi înghit. Fiecare trebuie să ne asumăm responsabilitatea pentru faptele noastre. Însă dacă face asta pentru că aşa îi tună, sunt şanse mari să se aleagă cu un pantof bine plasat. Baftă!

| loveyouforever a răspuns:

Buna.eu nu le sufar de nici-o culoare. vorbele urate st ca un fel de paravan care, pe acele persoane le fac a se creada cool:p
nu le bag in seama, dar daca intrec masura luam masuri:p

sper ca ti-am fost de ajutor

| dadonexus a răspuns:

Daca e pe strada in autobuz sau parc asta e daca se refera la tine in locu tau i-as baga 2 bucati intre felinare si dupa l-as scuipa.

| NIGhTmArE187 a răspuns:

Daca am si eu o vina pentru vocabularul lor sunt temperat, daca imi vorbesc asa degeaba si fara sa le fi facut nimic fac 2 lucruri:ori raman calm si le tratez cu replici simple dar care dor(nu insulte) si fac misto de ei,dar subtil,ori,daca ma enerveaza le zic si eu tot cemi vine in cap sa ma descarc si eventual mai recurg si la violenta fizica, ca am observat ca romanu` intelege mai bine cu bataia. poti sa nu suporti acest tip de persoane, partea rea este ca sunt peste tot in ziua de azi si nu poti scapa de ele.

| adinaxD a răspuns:

Sincer eu le suport, sunt genul care face haz de necaz laughing, si asa inceteaza, eu nu incep cu injuraturile, jignirile.etc., daca cineva imi zice ceva urat eu nu iau in serios...pur si simplu, glumesc si dupa aceea nimeni nu imi mai zice nimic happy
si daca iti apar commuri de la mine mai urate, sa stii ca accea e sora mea laughing am o sora mai mica cu 2 ani (deci are 12 ani) si uita sa se logheze laughing

| RainbowAndra a răspuns:

Le poti ignora, dar daca tot nu te lasa impace le raspunzi cu aceeasi moneda, trebuie sa ripostezi... ma rog parerea mea, dar in general daca nu le bagi in seama cedeaza, ai grija fac mai rau daca vad ca te afecteaza. happy sper ca te-am ajutat

| bebelusasweet a răspuns:

Acele persoane nu trebuie bagate in seama.se vor plictisi de vorbit.asa sunt si unii prieteni.in fata te vorbesc de bine si pe la spate nu stiu ce minciuni sa mai spuna.nu trebuie sa ai incredere in oricine. trateaza acele persoane cu indiferenta.aratale ca nu iti pasa

| DeeaCrissTina a răspuns:

Eu nu suport persoanele care vorbesc urat, asa ca in loc sa ma iau la cearta cu ei mai bine ii ignor...

| EuDoarEu_4521 a răspuns:

Hey, da unele persoane imi vorbesc urat iar eu cateodata nu ii bag in seama sau le raspund cu,, Hai ma lasa-ma in pace! ". Cred ca nu este frumos sa raspunzi la un om mai in varsta desi eu uneori eu fac asta. Sper ca te-am convins sa lasi de la tine.

| DiiDii_3743 a răspuns:

Eu vorbesc urat. Mda, asa m`am invatat si nu injur pe cineva cand sunt suparata pe el, noi intre noi ne injuram in gluma, si nimeni nu se supara pe fazele astea, dar asa cand ma supar pe cineva, sau ma cert cu cineva, nu injur. Injuraturile la mine in gasca sunt mai mult de fun happy Si daca ma injura cineva nu ma`ntorc. Nu`mi pasa. Da, eu le suport, pentru ca nu`mi pasa laughing