| TraficantDeVise10 a întrebat:

SweetIM.
Programul care mă dispera zi de zi pe mess.
Cum scap de el?
La Add or Remove Programs [Control Panel] nu-mi apare. în calculator nicăieri nu-mi apare de asemenea.
Doar pe mess îmi apare.
Deci ce e de făcut?

P. S.: înafară de reinstalat windows`ul, asta se exclude sad

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru dezinstalarea unui program există mai multe posibilităţi: 1.Start/All Programs/programul respectiv şi Uninstall (dacă are această opţiune).
2.Start/Control Panel/Add or remove Programs/programul respectiv şi dai Remove.
3.My Computer/Local Disk(Chappy/Program Files, clic dreapta pe programul respectiv şi Delete.
4.Foloseşti un program de dezinstalare, gen Revo uninstaller.
5.Dacă nu-ţi reuşeşte cu nici una din cele 4 variante descarcă şi instalează un program numit Unlocker, acesta reuşeşte să dezinstaleze şi programele mai „recalcitrante". Succes şi numai bine!

| Smartulet a răspuns (pentru Ioandelasal):

Am avut si eu probleme cu diferite toolbar-uri, unele chiar nu se dezinstaleaza!
Am reusit sa le scot cu YAC Antivirus, e foarte bun, iti curata toate programele adware, malware, virusi si iti face curatenie si in registri, o sa iti mearga pc-ul mult mai bine.

Poti descarca antivirusul de aici http://goo.gl/G8orkA

| Cherisheverything a răspuns:

Dezinstaleaza messengerul si instaleaza-l din nou. mie mi-a mers.

http://messenger.yahoo.com/