| anonim_4396 a întrebat:

Taria de caracter e un punct forte in viata.Personalitatea fiecaruia difera mult."Spune-mi cu cine te iei ca sa-ti spun cine esti", o zicala in unele situatii greu de crezut ca poate fi si neadevarata. Daca in cazul in care ai prieteni si diverse cunostinte care totusi nu au acelasi caracter ca al tau, dar ai capacitatea de a face in asa fel incat sa te intelegi cu ei, dar sa ramai neschimbat in felul tau de a fi, cum s-ar mai explica aceasta zicala?

Răspuns Câştigător
| HBK a răspuns:

E clar ca fiecare e diferit in felul lui, eu ca sa ma inteleg cu alte persoane si sa fie comunicare intre noi, imi modelez dispozitia dupa caracterul fiecaruia astfel incat sa-i ascult si pe ceilalti ce au de spus. Daca suntem caractere diferite, prea putin conteaza pentru mine.Lumea isi da seama de tine ca persoana dupa anturajul cu care tu umbli.

1 răspuns:
| nobody_9468 a răspuns:

Mi'a trebuit o viata ca sa inteleg ca nu trebuie sa inteleg totulhappy
Aceste zicale sunt doar partial adevarate si iti zic din proprie experienta, am unii prieteni care ar trebuie criticati la fiecare 2 pasi in legatura cu atitudinea lor dar si cei care sunt exemplari, enervant de exemplari si cu toate aste uneori prefer sa tac in legatura cu anumite chestii si prietenia merge mai departe. Poate uneori sunt prea toleranta si exact cu acele persoane care nu merita, dar oricum toti gresim!
Ne asemanam cu acele persoane doar pe anumite categorii, partial cum am mai zishappy

Bafta.