| pinkmouse375 a întrebat:

TATUAJ! Spuneti-mi si mie ce tatuaj sa-mi fac. sunt fata si vreau sa am tatuajul pe "profilul" mainii drepte, desi nu stiu ce sa-mi tatuej, daca ati putea veni cu idei m-as bucura mult...Nu as vrea sa fie fluturi, inimioare, stelute si alte chestii copilaresti de genu asta dar nici semne gen nike puma adidas cum de altfel am mai vazut laughing))... ceva semnificativ cum ar fi niste smne egiptene sau ceva, sau ma gandeam la ceva frumos cum ar fi soparla gecko. ajutati-maaa,, FUNDA CELE MAI FRUMOASE IDEEEII {DACA PUNETI SI VREUN LINK CU POZA AR FI MINUNAT}

Răspuns Câştigător
| bnad a răspuns:

In primul rand ar trebui sa te gandesti foarte bine daca chiar vrei sa ai un tatuaj la vedere. La noi inca sunt idei invechite in legatura cu tatuajele, si s-ar putea sa ai anumite probleme din cauza tatuajului sau sa nu fi acceptata in unele locuri sau de anumiti oameni. Eu execut tatuaje de cativa ani, si pot sa-ti spun ca am avut n clienti care ori se plictiseau ori spuneau ca trebuie neaparat sa scape de tatuaj. Oricum, cand iti faci un tatuaj cel mai important e sa-l faci pentru tine, si sa semnifice ceva pentru tine. Nu sa-l faci pentru toata lumea sa-l vada neaparat toata lumea ca asa e cool, ca are si Megan Fox ca are si nu stiu ce vedeta mioritica sau internationala. Deci nu trebuie neaparat la vedere. Cand te decizi daca vrei sau nu, cauta pe google: sanskrit tattoo designs sau tattoo signs and Symbols sau Polynesian Symbols etc. In sanscrita atat simbolurile cat si scrierea sunt cautate de "vanatorii" de tatuaje, si sunt si COOL. Sper ca ti-am fost de ajutor.