| anonim_4396 a întrebat:

Te machiezi zilnic? Cu ce? De ce?

9 răspunsuri:
| JustMusic a răspuns:

Nu, ma amchiez cand plec la scoala{nu chiar in toate zilele }si cand ies undeva. Folosesc fard de pleoape rimel luciu de buze si ocazional creion si tus.

| Katy20Kaithleen a răspuns:

Buna!
Eu sunt putin mai nebunatica laughing, adica ma dau curimel si nu ma mai demachiez seara, iar a doua zi dau cu rimel peste, si se vede un efect de gene foarte lungi[parca ar fi false].
Cu ce? Doar cu rimel, restul cosmeticelor doar la ocazii.
De ce? Pai... Pentru mine, sa ma simt frumoasa in pielea mea.
Bye-bye.

| HeresyoftheUnknownGod a răspuns (pentru Katy20Kaithleen):

Nu e bine ce faci...
O să-ţi strici genele dacă o mai ţii aşa mult timp.
Rimelul e periculos, dacă nu te demachiezi îţi rămâne e gene şi îţi poate intra în ochi (dacă uiţi de exemplu că eşti dată şi te freci la ochi) iar în timp îţi vor cădea din gene.

| Zeflemitoarea a răspuns (pentru Katy20Kaithleen):

Dacă te-ai simţi bine în pielea ta, nu te-ai da cu toate tencuielile pe faţă.

| Katy20Kaithleen a răspuns (pentru Zeflemitoarea):

Treaba mea, folosesc doar rimel, nu 7 kg de fond de ten si alte cacaturi. Si nu ma dau chiar mereu, spre exemplu de 3 zile nu m`am mai dat cu nimicwinking m`am plictisit.Probleme?batting eyelashes E viata mea, i-am dat un raspuns, nu trebuie sa va bagati si voi! rolling eyes

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Va rog frumos sa nu va certati la intrebarea mea, bine? Exista mesaje personale, confruntati-va in privat. Multumesc!

| Euletitia a răspuns:

Buna! Am avut o perioada in care aveam cosuri pe fata si foloseam zilnic fond de ten pentru a le acoperi, dar acum ca am scapat de acestea, nu ma machiez decat la oazii speciale, gen aniverari, petreceri de Craciun, de 8 martie, prima zi de scoala, un moment asa mai deosebit. Atunci folosesc un strat subtire de fond de ten, un ruj nude sau roz si un fard de pleoape in culoarea ochilor sau a bluzei/rochiei. Insa, in permanenta sunt vopsita la par(blond auriu mediu-o culoare ce pare a ficuloarea mea naturala, nu o culoare data de vopsea de par) si am in permanenta manichiura si pedichiura facute. Vopseaua de pepar o refac la 2-3 luni, iar oja de pe unghii o refac la 2 zile.

| anonim_4396 explică (pentru Euletitia):

Eu nu folosesc absolut nimic, nu mi se pare sanatos si probabil de aceea am avut intodeauna tenul curat, v-am intrebat pentru a vedea cam cati cum folosesc machiajele happy multumesc!

| HeresyoftheUnknownGod a răspuns:

Nu mă machiez zilnic pentru că nu am de ce, nu ies zilnic din casă deci ar fi o risipă şi o prostie să mă machiez pentru pereţi.
Mă machiez doar atunci când ies afară sau când mă duc la şcoală.
De vreo 2 luni (posibil mai mult) am renunţat complet la fondul de ten deoarece a fost cald şi se vede groaznic atunci când ţi se amestecă transpiraţia de pe faţă cu fondul de ten&anticearcănul&pudra, plus că au început să-mi apară nişte coşuri, mă gândesc că pielea mea simţea nevoia de o pauză.
Acum că vine iarna mă gândesc să le folosesc din nou.
În schimb am folosit rimel, creion dermatograf/tuş şi balsam de buze.
Altceva nu îmi trebuie (ruj nu port, luciul de buze mi se pare scârbos şi uleios, creionul de conturat buze de asemenea nu am de ce să-l folosesc dacă nu folosesc ruj, creion de sprâncene pentru conturare nu am nevoie, le am bine definite).