| SOS55 a întrebat:

Cum te machiezi corect?

Răspuns Câştigător
| Aldercy a răspuns:

Hmm, caută pe internet. Dar dacă eşti mică nu îţi recomand. O să ai timp de toate asta. Dar dacă tot vrei, încearcă rimel şi atât. Sau şi creion.

7 răspunsuri:
| LollypopMe a răspuns:

Buna!
caută pe internet. Dar dacă eşti mică nu îţi recomand. O să ai timp de toate asta. Dar dacă tot vrei, încearcă rimel şi atât. Sau şi creion.

O zi buna!

| Aldercy a răspuns (pentru LollypopMe):

Ăsta e răspunsul meu. Nici un răspuns original nu eşti în stare să formulezi? Josnic. happy

| AnonimusGirl a răspuns:

Sunt foarte multe de invatat despre machiaj! eu cel mai mult am invatat de pe youtube. Uite-te la tutoriale de preferat in engleza. cum ar fi la acestia :
goss makeup artist http://www.youtube.com/user/gossmakeupartist
sau pixiwoo
http://www.youtube.com/user/pixiwoo
sau bineinteles vestita michelle phan
http://www.youtube.com/user/michellephan
Cel mai important: nu uita ca ce e mult strica! cu atat mai natural, cu atat mai frumos!

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Numai babele trebuie sa se macheze ca sa para mai tinere; nu e indicat, fardul imbatraneste pielea, la 25 de ani o sa arati ca la 45

| AnonimusGirl a răspuns (pentru besleaganicolaecosmin):

Habar n-ai ce vorbesti! Machiajul nu este ca sa te faca mai tanara. Multa lume se machiaza din placere, din pasiune. Machiajul nu inseamna doar ruj si creion de ochi care le poate vedea oricine. eu cred ca orice femeie are nevoie de cel putin un anticearcan sau un rimel. Intr-adevar unele arata oribil machiate, dar asta din vina lor... ca nu stiu nici pentru ce fondul de ten si pentru ce e corectorul! Iar daca ai grija de tenul tau asa cum trebuie si te demachiezi corect in fiecare seara si folosesti produse de calitate si si mai bine unele minerale nu o sa iti imbatraneasca tenul cum zici tu. Sper ca m-am facut inteleasa.

| besleaganicolaecosmin a răspuns (pentru AnonimusGirl):

Fa ce iti place

| ORDKEO a răspuns:

Putin rimel si luciu de buze sau balsam de buze.