| Mirceadumb a întrebat:

Termin clasa a 12a si vreau sa dau mai departe la o facultate. Nu stiu ce sa aleg... vreau sa merg in domeniul militar la Academia navala dar parca mi.ar plăcea si la politie sau la jandarmerie. In toate aceste structuri vreau sa ajung pe ramura trupelor speciale. Ma puteti sfătui sau sa ma ajutați sa imi dau seama ce mi se potrivește? câteva pareri...

3 răspunsuri:
| pufulescu a răspuns:

Am mai raspuns la o astfel de intrebare! Pe scurt, du-te la Academia Navala pentru ca vei castiga mai multi bani si vei vedea toata lumea. In Romania nu are rost sa stai, chiar ca politist, fiindca vei castiga mult mai putini bani! Despre meseria de jandarm ce sa mai zic, nu cred ca ti-ar placea sa ramai un simplu ciomagar toata viata si la pensie sa cresti porci la tara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Personal, sfatul meu este sa te duci la politie/jandarmerie in domeniul naval este mai greu de trait

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Academia Nationala de Informatii ''Mihai Viteazul'', ai sanse mult mai mari sa fii acceptat la SRI daca termini facultatea asta si cei de la SRI au Brigada Anti-Terorista, care sunt Tier 1