| dyna_1486 a întrebat:

Timiditateasigh cum scap de ea? cred ca devine cam exagerata:-s

Răspuns Câştigător
| Meandjustme a răspuns:

Stiu cum e, sincer stiu laughing Si eu treceam si inca mai trec prin asta.Nu e deloc calumea, pe mine una ma scoate din sarinte chestia asta, dar trebuie sa incepi sa ai incredere in tine si in propria persoana, incurajeaza-te pe tine insuti, spunandu-ti ca sunt oke asa cum sunt, nu te subestima, cel putin eu asa fac laughing. Good luck.

7 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Si eu eram o timida mai ieri incurabila happy. Cum scapi? Simplu: curaj si incredere in propria persoana.

| Vizitiul a răspuns:

E nevoie de mai multa incredere, siguranta pe sine.

soothe
| soothe a răspuns:

In primul rand incredere in tine si in al doilea, cauta sa te prezinti lumi asa cum esti, fara exagerarai de nici un fel. Nu servesc la nimic. Esti ok, asa cum esti!

| TabooR a răspuns:

Incearca sa treci peste cea iti e greu sa faci cea ce te impiedica din cauza timiditati fa cea ce tie rusine si o sa fie ok ai sa vezi eu asa fac si in prezent

| yoannah a răspuns:

Parerea celorlalti nu conteaza. Pur si simplu conteaza ce spun doar cei la care tii cu adevarat. Si ce rezolvi daca esti timida? Nimic! Doar invizibilitate. happy
Bafta!

| dyna_1486 explică:

Stiu ca trebuie sa am mai multa incredere in mine doar ca nu prea reusesc.si nu imi place deloc astastraight face

| laurica_9682 a răspuns:

Cu timpul scapi de ea... cand unele lucruri devin necesare. Persoanele timide sunt persoane speciale asa ca nu incerca sa o elimini fortat.