| anonim_4396 a întrebat:

Toate fetele de la mine din clasa au un ten perfect, fara cusur! Dar fiecare dintre ele folosesc fond de ten sau pudra! Ele vor sa arate si mai bine, dar nu au nici-un defect, pe cand eu am o gramada de cosuri!
De 2 ani am multe sau foarte multe cosuri pe fata care imi ies mereu mai ales in perioasa menstruatiei!
Acum de cand a inceput scoala nu am mai avut niciun cos mare, doar asa cateva bubite foarte mici care abia se observa si asta e bine sunt aproape perfecta, dar nici nu vreau sa fiu perfecta e bine si asa!
Si i-am zis mamei ca mi-au trecut cosurile, iar ea ma dezcurajat si zicea co sa-mi iasa iar si eu nu vreau asta!
Acum am o viata mai fericita ca inainte si cred ca din cauza stresului imi apareau ca acum nu mai ambig grin!
Si nu vreau sa imi mai iasa! Deci nu era de la ten, nici de la alimentatie era doar de la stres [am uitat sa mentionez ca acum 2 saptamani am inceput un tratament dat de dermatolog special pentru cosurile mele]!
Poate ca mi-a trecut si de la ala, dar poate si ca nu mai st asa de stresata si suparata!
Ce sa fac sa mai reduc din stres!? Chiar daca am o viata zapacita: ma scol dimineaza la 6, trebuie sa prind autobuzul sa ajung la scoala la timp, stau 6-7 ore la scoala fara sa mananc, apoi iar fac naveta pana acasa! Apoi teme!happy Deci cum as putea sa am o viata mai linistita in toata zapaceala si graba asta?big grin

Răspuns Câştigător
| Kill4You a răspuns:

Poti reduce stersul prin iesirea in pauze afara, multi au obiceiul sa stea in clasa sa SCRIE sa INVETE dar poti face asta si afaratongue.Cand se suna intri frumos in clasa si iti faci treaba de elev.Nu pune prea mult suflet pentru,, cuvinte,, fara,, cap,, zise de alti, sau sa nu iti pese parerea altora despre tine in general doar amicele /amicul bune/bun. Sper ca te-am ajutat.