| Daiana90 a întrebat:

Tocmai am aflat ca biatul care imi place asa de mult are prietena...Am vorbit cu el pe mess si dupa ce mi-a zis ca ii cu aia i-am spus ca fain:p si el a spus crezi? si i-am spus ca daca el o place ii bine, si cand am vrut sa ies mi-a cerut numarul de telefon si i l-am dat. Dupaia l-am intrebat daca vine in oras caci eu tocmai plecam, si a spus ca nu crede, si nu a venit. Ce sa fac?

4 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Daca ti-a spus lucrurile astea ori te tachineaza pentru ca si-a dat seama ca il placi ori te place cu adevarat si a inventat chestia cu prietena sa vada ce spui. Nu a iesit acum dar poate maine va iesi. Pastreaza legatura cu el si vezi ce mai spune. Poate iesi ceva frumos. Dar ai grija sa nu pari prea disperata ca se va juca dupa cu tine si nu cred ca iti doresti asta.

| ÅñdRa a răspuns:

Cred ca cu tine vrea doar sa se joace, dar daca chiar iti place de el, incearca sai fi prietena

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ehhh, se comportă copilăreşte, eu totuşi cred că te place, de ce altceva să îţi fi cerut numărul de telefon. Poate că a spus că are prietenă doar ca să nu zici că e blegoman fără iubită, şi poate doar să se dea mare în faţa ta. Data viitoare când eşti pe mess spune-i că ieşi pe afară, şi întreabă-l din nou dacă vine, dacă nu atunci e copilăros, dacă da, atunci cred că ştii ce ai de făcut. Mai bagă-te în seamă cu el, mai priveşte-l aşa intens, dă-i mai multe semne că îl placi. Dacă ţi-a cerut numărul de telefon, atunci o să vorbiţi, şi cel mai probabil eu cred că te placewinking şi că prietena aia a lui e doar de faţă, mult succes

Ai grijă însă să nu te amăgeşti şi să suferi mai târziu.

| moshul a răspuns:

Zi ca il simpatizezi si lasa-l vreo 2 -3 zile in pace sa vezi ce reactia are