| MusicIsLife a întrebat:

Tocmai am intrat in clasa a 9-a si am cateva id-uri de la "viitorii" colegi, dar nu prea stiu ce sa mai vorbesc cu ei.As vrea sa zic ceva intresant si nu intrebari de genul "ai frati?". Va rog ajutati-ma.

Răspuns Câştigător
| mistakeofyourlife a răspuns:

Nu trebuie sa te gandesti dinainte despre ce sa discutati. Totu va veno de la sine.:d Fi sigura ca vor fi curioasi sa afle cat mai multe despre una dintre colegele lor asa ca nu vei fi singura care pune intrebarile. Poti intreba orice iti vine in minte in acel moment. Bafta!kiss

1 răspuns:
| NoMusicNoLife a răspuns:

Pai poti sa ii intrebi orice, deoarece orice te poate ajuta sa-i cunosti mai bine.
De exemplu, ii poti intreba cu ce medie au intrat, care e materia lor preferata, daca sunt noi de la ce scoala vin, si alte chestii din astea legate de ei insasi thinking Ce le place, ce nu le place, etc. Astfel ii vei cunoaste mai bine si poate descoperi cativa care au aceleasi interese ca si tine si puteti fi prieteni.

Sper ca te-am ajutat! Bafta!:*