| anonim_4396 a întrebat:

Tocmai am primit un nokia 5230 nou nouthappyhappyhappyhappy L-am pus la incarcat ce vreau sa va intreb e cat timp trebuie lasat la formatat, daca pot sa il pornesc cat tp e la incarcat si cum?batting eyelashesfundaaaaa

3 răspunsuri:
| sasha a răspuns:

Trebuie lasat 24 de ore inchis iar dupa 24 de ore il poti folosii si dupa ce se descarca de tot trebuie iar pus la incarcat 24 de ore inchis, chestia asta trebuei facut de 3 ori in totalwinking sa-l folosesti sanatoasa si sa ai parte de el happy

| luciana200972 a răspuns:

Tb lasat lasat la incarca 12 ore, eu asa stiu, il poti porni bineinteles dar se va incarca mai greu.Ar trebi sa mearga pornit de pe butonul de respingere apeluri(adica ala rosu din dreapa de pe tastatura).

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Il incarci normal, pana arata baterie incarcata. Bateriile Li-Ion nu mai trebuie formatate ca vechile baterii Ni-Mh.
Dupa 3-4 incarcari o sa se "rodeze".