| anonim_4396 a întrebat:

Tocmai ce am aprins calculatorul, si ca de obicei intru pe YouTube dar de data aceasta, Google imi cerea numarul de telefon pentru. a-mi trimite un cod sa imi reactivez contul...am incercat sa evit pasul acela dar nu merge...si as vrea sa intru din nou in cont. Oare trebuie sa las numarul meu de telefon si sa imi reactivez contul sau exista si alte metode pentru. a-mi reactiva contul?
Voi ati mai patit asa?

2 răspunsuri:
| Cosmin_4800 a răspuns:

De cand Youtube a fost achizitionat de Google, a introdus aceasta metoda de activare a contului ca fiind obligatorie.
Este o metoda de a evita (cat de cat) conturile multiple. Daca vrei sa fii putin paranoic/a poti sa consideri ca e o metoda de controlare in masa. laughing
Este foarte putin probabil de a exista alta solutie.

| valThina a răspuns:

Da /. scrii numarul si in cateva sec vei primi un mesaj de la ei cu un cod de activare.e de mult faza si eu am amanat pana cand nu am mai putut intra altfel pe cont.si nici acum nu pot pentru ca mi l-au blocat sau nu stiu c happy deci da, trebuie sa iti scrii numarul acolo happy ca sa iti activezi contul