| Bogdan_9082 a întrebat:

Tocmai ce mi-am achizitonat un telefon, ce e drept nu nou de la o persoana.Telefonul este furat.Il pot deschide fara grija ca pot fi depistat de catre politie daca persoana respectiva a anuntat pierderea telefonului? Telefonul este nokia 5800 xpress music

Răspuns Câştigător
| Shagun a răspuns:

Atat timp cat ti l-a dat fara cartela persoanei de la care l-a furat, nu o sa ai probleme niciodata. Puteai fi depistat doar daca aveai cartela lui. Telefonul propriu-zis ( aparatul) fara cartela e ca o lingura de inox, nu il gasesti decat daca stii unde l-ai pus laughing
Ce-i drept e ca daca ai cartela lui in tel, te poate depista si daca telefonul e stins straight face
Din cate imi dau eu seama de la tine si din cate stiu ca se procedeaza... nu o sa ai probleme (sigur cel care l-a furat nu pastreaza cartela in telefon ).
Bafta.

1 răspuns:
| ioana_6047 a răspuns:

Nop...nu il mai recupereaza nimeni stai linistit.Stiu ca era o aplicatie care trimitea sms-uri periodic la un nr de telefon predefinit si in caz de era furat trimitea un sms cu locatia sa pe baza gps-ului...cu ajutorul satelitilor. da e prea complicat asa ca stai linistit sigur nu o sa il gaseascahappy