| Bogdan_9082 a întrebat:

Astazi mi-a fost furat telefonul (nokia 5800 xpress music). Cum pot sa il depistez? Trebuie sa ma duc la politie cu actele telefonului sau nu merge depistat? Trebuie sa fie deschis telefonul pentru a putea fi depistat? funda.

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Trebuia imediat să mergi la poliție să faci plângere, nu acum după câteva ore când el, făptașul la și vândut.
Depune plângerea cât mai repede. Nu-ți trebuie actele lui.
Pa, pa.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Asta este treaba poliției, nu a ta cum află unde este telefonul.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu seria cartelei si cu meiul te vei putea descurca perfect, dar faza este ca nu ai ce iti lipsesti, este un program in care introduci seria telefonului si un alt cod al telu-lui si il poti localiza sfatul meu este sa mergi la politie si sa o rezorvi acolo... P. S. Am scris pe scurt caci ma grabesc poti gasi telu si fara cartelawinking bafta

| NeluFerchi a răspuns:

Ai nevoie de seria telefonului *#06# si vezi seria. Poate cu ajutorul politiei il aflii.

| Bogdan_9082 explică:

Pai si cum il depisteaza? Daca are cartela? Sau daca e deschis cu alta cartela?