| slayshock1 a întrebat:

Toti cei care dati examenele acum pe 25 si 27, ce parere aveti, oare va fi greu? Ati vazut examenele care s-au dat la olimpici mie mi s-au parut foarte usoare si ma gandesc ca si noua astia "neolimpici" ne v-or da la fel de usor sau poate chiar mai usor.Astept parerile voastre

In caz ca nu ati vazut examenele olimpicilor le gasiti aici: Lb Romana- http://www.gandul.info/stiri/evaluare-nationala-2013-ce- subiecte-au-primit-olimpicii-la-limba-romana-10925522 Matematica- http://www.hotnews.ro/stiri-esential-14941974-subiectele -baremele-integrale-examenul-matematica-sesiunea-pentru- olimpici-evaluarii-nationale-2013.htm

4 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

Nu cred ca va fi greu, deoarece notele de la simulari au fost foarte mici.
Acum nu cred ca o sa ne dea mai greu ca la olimpici.

| slayshock1 explică (pentru 愛日本):

Sa speram ca asa va fi! happy

| 愛日本 a răspuns (pentru slayshock1):

Sper si eu. happy

| AnonimaOk a răspuns:

Buna.
Parerea mea este ca aceste examene sunt oricum date in asa fel incat oricine sa ia o nota rezonabila - bineinteles daca a invatat.
Daca un copil invata pe parcursul anilor macar in general, cu siguranta se va descurca la examen.
De obicei, sesiunile speciale date de olimpici sunt mai grele sau cu acelasi nivel de dificultate, insa nu intotdeauna... au existat si cazuri in care in sesiunea normala s-au intampinat dificultati mai mari. Sa speram ca ministerul se va ocupa cum trebuie, ca va fi un examen desfasurat corect si cu rezultate onorabile!
Mult succes tuturor!