| slayshock1 a întrebat:

Toti cei care dati examenele acum pe 25 si 27, ce parere aveti, oare va fi greu? Ati vazut examenele care s-au dat la olimpici mie mi s-au parut foarte usoare si ma gandesc ca si noua astia "neolimpici" ne v-or da la fel de usor sau poate chiar mai usor.Astept parerile voastre

In caz ca nu ati vazut examenele olimpicilor le gasiti aici: Lb Romana- http://www.gandul.info/stiri/evaluare-nationala-2013-ce- subiecte-au-primit-olimpicii-la-limba-romana-10925522 Matematica- http://www.hotnews.ro/stiri-esential-14941974-subiectele -baremele-integrale-examenul-matematica-sesiunea-pentru- olimpici-evaluarii-nationale-2013.htm

4 răspunsuri:
| ayosmdk a răspuns:

Le-am facut si eu. sunt super usoare...
Adica povestire narativa, caracterizare personaj, indici de spatiu, etc E prea usor. Sper sa nu ne dea mai greu. Ar fi nedrept.

| deealove1 a răspuns:

Si eu le-am facut. La mate au fost foarte usoare in mod normal ar trebui sa fie la fel si la noi dar nu stiu. Eu sper din toata inima. La ce liceu vrei?

| kentboy a răspuns:

Cele pentru olimpici au fost extrem de simple. desi am inteles dl profu meu de mate ca acele examene pentru olimpici, nu erau neaparat pentru olimpicii la matematica, erau pentru olimpici in general si este normal ca daca un copil este olimpic la romana nu are aceeasi ageritate la matematica si s-a dart usor pentru ei, de asemenea asa se putea intampla si in cazul celor olimpici la matematica cu examneul la romana. suneti de acord? eu cred ca ar fi putin cam nedrept!

| Bîrsan_Dragos_1999 a răspuns:

Sper ca vor fi cam ca cele de la olimpici... Daca vor fi asa de simple nici nu mai imi fac griji big grin