| ella_5698 a întrebat:

TPU am inghitit colorant de par spray dala rosuce se intampla? adica m-am spalat pe maini dupa ce m-am facut si am mankat cu ele e ceva?

1 răspuns:
| never2say4never a răspuns:

Stai asa... ai inchitit ai inghitit sau doar te-ai spalat pe maini si dupa aia ai mancat? daca te-ai spalat pe maini si dupa ai mancat nu cred ca o sa se intample nimic daca te-ai spalat bine, in cel mai rau caz varsaturi si/sau dureri de burta /diareea...Insa daca ai inghitit inghitit din neatentie cred ca poti astepta ceva timp si sa te duci la urgente. Cei de-acolo pot rezolva simptomele de acest fel nu-ti dau masuri de precautie.