| HardcoreCountry a întrebat:

TPU...am o mare problema. Chiar enorma.
De 1 saptamana m-am apucat de... fumat. Nu stiu ce a fost in capul meu. La inceput ameteam de la primele 2 fumuri...acum imi face placere senzatia aceea de ameteala. Nu stiu ce e cu mine dar simt ca nu pot trai fara o tigare. Prietenii mei mai mari m'au invatat sa fumez dar nu dau vina pe ei fiindca eu am acceptat, deci e vina mea. Cum pot sa ma las de fumat, nu vreau sa mor mai repede si sa'mi stric plamanii. Mentionez ca am doar 13 ani.
Funda:X

5 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Iti trebuie vointa! Asa cum te-ai apucat, asa sa te lasi! La 13 ani, auzi! Cand toata lumea fumatoare vrea sa se lase din cauza urmarilor grave pe care le are fumatul asupra sanatatii proprii si a celorlalti, vei fi surghiunita sa fumezi la baie, afara, pe balcon sau oriunde viciul tau nu dauneaza celor nefumatori! In ziua de azi fumatorii sunt o categorie oprimata. Tigari din ce in ce mai scumpe, sunt izolati de restul nefumatorilor, sunt priviti cu superioritate si mila de cei care nu au acest viciu, isi cheltuiesc banii arzandu-i in loc sa faca ceva folositor cu ei...Nu mai este cool sa fi fumator in ziua de azi! Lasa-te!

| CokoStar a răspuns:

Intreaba la farmacie de pastile anti fumat si ascunde-le de parintii tai.

| mada_9093 a răspuns:

Buna! ai facut o mare prostie ca te-ai apucat dar cu multa vointa te poti lasa. incearca sa nu mai stai in preajma celor care fumeaza si cand iti vine nevoia sa fumezi sa rontai ceva. trebuie sa nu te mai lasi condusa de anturaj. sper ca ti-am fost de ajutor
succes

| CreatzaBắ a răspuns:

Buna, si eu am 13 ani, eu fumez de un an, dar doar ocazional.eu dupa un an, pot sa ma las oricand vreau de fumat, si nu poti u ca esti dupa o saptamana.doar cu ambitia te poti lasa.nu te lua dupa alti, cu pastile si din astea, o prietena a incercat cu mai multe pastile si degeaba.lasa-mi id tau daca vrei sa mai vb
pup:*

| pryntsy a răspuns:

Deci fumezi de o saptamana Sh nu te poti lasa de fumat?hee hee Daca dupa o saptamana nu te poti lasa, dar cand vei avea 2, 3 ani de cand fumezi, atunci ce te voi face? Parinti tai stiu asta? Incearca sa mananci guma, acadea, in momentul in care simti nevoia de a fuma. Bafta