| picatel a întrebat:

TPU Am o problema mare.
inainte de scoala altfel m-am invoit pentru ca tuseam foarte tare.
dupa 2 saptamani am venit din nou la scoala si m-a apucat din nou tusea la a 3-a ora.
m-au trimis acasa iar colegii mei au spus ca am tusit din adins si au spus ca nu mi-am facut nu sttiu ce tema(care am lipsit cand ne-a dat tema) si acum la limba romana o sa am un 3 daca nu rezolv repede.

P.S.
Inainte de asta am intrebat o colega daca avem tema sau nu iar ea a zis ca nu.----O pot folosi ca scuza?

Răspuns Câştigător
| mona a răspuns:

Mai bine vorbesti cu mama ta si mergeti impreuna la diriginta sa lamuriti problema

2 răspunsuri:
| Kydutsa a răspuns:

Pai... ii poate face mama ta o scrisoare dirigintei sau sa vina la profa' de romana sa-i explica ca tu chiar erai bolnav.

| cia021 a răspuns:

Un sfat, nu baga scuze de genu' asta deoarece o sa fie mai rau, asa ca mai bine vorbeste u cu profa de romana sau daca nu te crede cheam-o pe mama ta