| Andreea_Cbt_2000 a întrebat:

TPU, câteodată am impresia ca nimic nu mai are sens...
Adică, sunt diferită...foarte diferită.
Gandesc foarte diferit in comparatie cu celelalte persoane...
Ar trebui să mă schimb?

8 răspunsuri:
| Criss1105 a răspuns:

Buna, impresia asta o avem toti la o anumita varsta, insa totce trebuie sa stii e faptul ca fiecare dintre noi suntem unici intr-un fel aparte. Nimeni si nimic nu ar trebui sa ne determine sa ne schimbam.

| minrest a răspuns:

Daca gandesti diferit, poate ca gandesti mai bine, majoritatea oamenilor gandesc foarte prost. Nu poate sa nu aiba sens nimic pentru ca gandesti altfel. O sa gasesti oameni cu gandire compatibila cu a ta, cand iti vei atinge potentialul. Dar mai e pana atunci.

| minrest a răspuns:

Daca vrei sa-mi fac o idee, mai da-mi amanunte. Probe la dosar! Iti urez o zi buna.

| MihaiNicu23 a răspuns:

NU ar trebui sa te schimbi daca asa tu te simti bine, fiecare e unic in felul sau.

| anamariarot a răspuns:

Pe la 16-17 ani mi-am pus și eu aceleași întrebări. Încercam să mă mulez și pe personalitățile unora pe care nu-i plăceam, crezând că e ceva greșit cu mine, ca mai apoi să înțeleg că unii privesc viața dintr-un punct de vedere, alții din altul, iar asta nu înseamnă că e ceva în neregulă cu vreuna dintre părți. Ulterior am găsit și persoane cu care rezonez în proporție de 99% și în preajma cărora pot fi eu însămi.
Nu te îngrijora, vor apărea și oamenii potriviți. Nu trebuie să-ți faci complexe din cauza asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.Când pui întrebări de genul clar e timpul să te schimbi.Dar nu în sensul la care te referi tu.

| Itanul a răspuns:

Nu. De ce? Poate esti diferita, in sensul ca esti mult mai buna. Dar daca tu stii altceva...

| Chubby2104 a răspuns:

Schimbarea nu e întotdeauna o decizie bună. Gândeste-te la nenumăratele urmării negative pe care le poate genera. Crești, iar totodată cu fizicul și mentalitatea ta se dezvoltă. Îți dai seama că nu ești doar un copil crescând, iar încurând o să poți fii devotată ușor de multe alte persoane. Să îti rupă aripile. Ar fi păcat de tine. Așteaptă, in timp o să se rezolve totul. Ai grijă până atunci de tine! Sunt aici dacă ai nevoie de sprijinul meu (Nu o să te iau în râs vreodată).