| alex251 a întrebat:

Salut am 16 ani si sunt baiat.Am inaltimea de 1.70m as vrea sa stiu daca mai pot creste pana la 1.85 sau macar 1.80 din tot ce am auzit pana acum un baiat creste pana la 19 ani maxim 21, ei bine in acest interval de varsta pot sa mai cresc acei 10-15 cm, asta inseamna sa cresc cam 4cm pe an? daca fac basket sansele am sanse sa ating inaltimea dorita?

Răspuns Câştigător
| Chrisss14 a răspuns:

Buna Alex, in legatura cu intrebarea ta iti pot da eu raspunsul din proprie experienta eu peste 3 luni implinesc 17 ani si am 1.77 inaltime masurat la aparat nu cu ruleta sau etc, si da ai sanse mari sa ajungi la o inatime de 1.80-1.83. Doar ca si eu am facut basket si inca fac tot pentru a maicreste cativa cm. Succes!

| Cosmin86 a răspuns (pentru Chrisss14):

Nu cresti de la basket

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Baschet si inot, si... spera.

| kar1GaNNN a răspuns:

Salut.
Trebuie sa faci mult mult basket happy si sa mananci sanatos, dar la varsta ta 16 ani e foarte bine 1.70, si eu am tot 16 si am 1.72 insa nu practic nici un sport.
Bafta!