| Carolina1972 a întrebat:

TPU,cum scap de toate reclamele de pe pc?

Răspuns Câştigător
| JicaContra a răspuns:

Din browsere e simplu: instalezi o extensie anti-reclame
iti recomand uBlock, e pe toate browser-ele
dar NU ITI RECOMAND IMBECILITATI NENOROCITE de gen adblock sau adblock plus, care sunt O NENOROCIRE, pentru ca au "white list" PUSA DEFAULT PE ON si care iti lasa RECLAME LA GREU SA TREACA angry
moama ce nervi mi-am facut cand au adaugat "white list" in update si l-au pust pe on DEFAULT fara sa ma avertizeze si m-am chinuit cateva luni cu reclame de care nu stiam de unde vin angry

in restul calculatorului, daca deja ai "instalat" software de rahaturi de reclame e mult mai greu, antivirus si chiar copchilul minune: Malware Bytes s-ar putea sa ignore orice program instalat care te umple de reclame, asa ca ori reinstall fresh la windows, ori un specialist care e in stare sa recunoasca ce software instalat te umple de reclame

| Carolina1972 explică (pentru JicaContra):

Am incercat adblock dar nu am reusit, o mare prostie. Mersi mult de sfaturi!

| JicaContra a răspuns (pentru Carolina1972):

Cu placere

5 răspunsuri:
| AnthonyWhite a răspuns:

Trebuie sa ne dai detalii... nu se poate explica daca nu se intelege despre ce este vorba...
sunt multe tipuri de Malware care au legatura cu un browser sau se instaleaza in sistem.

cea mai simpla varianta ar fi sa iti formatezi sistemul (instalare windows nou si se va sterge tot din calculator)

| Carolina1972 explică (pentru AnthonyWhite):

Ce detalii sa mai dau? laughing cand aprind calculatorul si intru pe google chrome imi apar in dreapta ogramada de reclame(fie la jocuri fie la alte prostii. Sa nu mai zic de filme, cand imi pun un film mai mult vad reclamele decat filmul.

| PainTech a răspuns (pentru Carolina1972):

1. Siteurile de vazut filme online sunt praf. Mult mai ok e sa descarci filmul.

2. Ce spui tu acolo cred ca sunt notificarile. Intra in Chrome, dreapta sus, setari, Confidentialitate si Securitate, Setarile siteului, notificari si deselectezi casuta "Site-urile îți pot solicita să îți trimită notificări". Apoi stergi tot ce ai pe acolo la "Permite".

Nu inteleg de ce apasati mereu pe "DA" cand va spune ca site-ul va cere permisiunea sa trimita notificari... Adica ce notificari vrei sa primesti de la retetenaturaleimpotrizacancerului.ro?