| anonim_4396 a întrebat:

TPU, de ce unii sunt urâți rau și stau cu niște fete superbe?
De ce unele sunt aproape perfecte și sta cu unii urâți/acceptabili?
De ce pe mine ma refuza unele? Chiar nu înțeleg. Arat bine, sunt frumușel, dar nu reușesc sa ma combin. Sunt timid, ***, și dinții ii am frumușei. Numai ca am unul dat puțin in spate, dar nu-i o problema nu?
Spuneți-mi ce sa fac va rog, vreau să-mi fac și eu prietena, sa încep viața sexuală. La vârsta mea 17-18 ani sau chiar cei de la 14-15-16 deja au început viața sexuală și eu martalog. De abia am sărutat una laughing
Va rog frumos rau, ajutați-ma. Explicați-mi tot, asa știu unde greșesc și sa ma corectez.
Repet, nu sunt urat... cred. Când merg pe strada ma remarca o grămada de fete.

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Pentru ca de multe ori aia urati sunt mai interesanti, mai amuzanti, mai increzatori in ei decat cei "frumosi", sau un un cuvant care sa zic ca ar descrie toate astea : mai smecheri. Personalitatea e mult mai importanta decat aspectul fizic. Poate prima data nu-i observi pe ei intr-un grup dar cand ajungi sa vorbesti, de cei cu personalitate interesanta incepi sa te atasezi.
Ori ar mai fi si varianta ca poate pe fetele frumoase n-au multi curajul sa le abordeze si atunci accepta si unul mai "out of their league" daca e un tip de treaba si atent si pe placul lor ca si caracter.

| RAY a răspuns (pentru Adry05):

Personalitatea e mult mai importanta decat aspectul fizic
cea mai mare minciuna care o spuneti voi femeile

| Adry05 a răspuns (pentru RAY):

Tu chiar n-ai ceva mai bun de facut decat sa-mi raspunzi la nesfarsit la aceleasi raspunsuri cu aceleasi argumente? Bine ca stii tu ca barbat mai bine ce gandeste o femeie. M-am saturat de cate ori ti-am tot explicat si vad ca a fost degeaba ca tot n-ai priceput nimic asa ca o las balta ca am chestii mai bune de facut.

| RAY a răspuns (pentru Adry05):

Pai nu pot suporta astfel de minciuni sa le citesc,le detest si poate acest baiat chiar va crede astfel de aberati feminime,atunci de ce exista zona prieteniei? de ce barbati frumosi au mai multe iubite? daca doar personalitatea conteaza de ce majoritatea cuplurilor nu sunt bazate doar pe asta? vezi de ce urasc minciuni de genu pentru ca causeaza suferinta,acest baiat se va intalni cu mai multe fete indiferent de cum arata ele crezand ca nu conteaza aspectul fizic deloc,el va fi respins s-au bagat in lista prieteniei,tu stii cum e sa fi respins de sexul opus nu stii,pentru ca sexul frumos nu este respins de sexul masculin, te simti aiurea intri in depresie,in loc sa scrii conteaza si fizicul du-te la sala, daca esti gras slabeste, conteaza si personalitatea citeste o carte, intra intr-un grup social, conteaza si starea materiala ca iubirea trece prin stomac, dar cand spui unui om ca nu conteaza fizicul el va fi mereu dezamagit

| RAY a răspuns:

TPU, de ce unii sunt urâți rau și stau cu niște fete superbe?
imi trimiti si mie poze sa vad cu ochii mei minunea asta,sunt sceptic in ceea ce priveste afirmatia ta,ori aia sunt bogati ori tu le vezi urati, nu cred ca o fara frumoasa sta cu un barbat urat, in lipsa atractiei fizice nu vad de ce ar sta ea cu el, desigur fara interese materiale

vorbeste cu fetele si vezi de una care sa se potriveasca cu tine ca atractie, adica nu visa la alea frumoase si alea ca tine, bafta

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ti ai raspuns singurel " sunt timid"

| OldSoul a răspuns:

"TPU, de ce unii sunt urâți rau și stau cu niște fete superbe? "
Pentru ca, compenseaza prin alte aspecte lipsa frumusetii, cel mai adesea prin atitudine.

"De ce unele sunt aproape perfecte și sta cu unii urâți/acceptabili?"
Pentru ca nu mereu aspectul e cel mai important, ci imaginea de ansablu asupra acelei persoane.

"De ce pe mine ma refuza unele? Chiar nu înțeleg. arat bine, sunt frumușel, dar nu reușesc sa combin. sunt timid, ***, și dinții ii am frumușei, Numa ca am unu dat puțin in spate, dar nu-i o problema nu? "
Avand in vedere ca ai precizat "unele" ei bine, nu toata lumea te place, nu toata lumea te gaseste atractiv, deci, trebuie sa te obisnuiesti cu asta.

In rest, dupa cum ai zis si tu esti timid, asta e principala ta problema.
Degeaba esti frumos daca nu stii cum sa te bagi in seama.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu ai incredere in tine, trebuie sa o dezvolti daca esti Timid cu fetele, conteazã sa-ti dezvolti o comunicare relaxatã, daca te vad tensionat isi dau seama cã nu ai parte de prea multe, sau de nivelul lor de frumusete si te resping. Considera neatragator un tip care nu are parte, indiferent cum aratã.
In orice caz iti trebuie o pasiune, sau sa urmezi o facultate in care sti cã iesi bine plãtit, banii conteazã sa te focusezi pe ceva in care castigi, nu sunt atrase neaparat de bani sau sunt materialiste, dar e vorba de tine altfel te simti când sti cã ai Muncit, te duci la sala, ai grija de corpul tau Si cum te imbraci si la ingrijirea ta. Astfel sti cã meriti pe oricare. Mai este seductia asta se dezvolta din experiente, carti, sau un dating coach.

| Ewelyne a răspuns:

Nu înţeleg ce-i cu atâta grabă. Când e să fie ESTE. În plus, de cele mai multe ori apare acel '' ceva '' când te aştepţi mai puţin.