| FataCuBuff a întrebat:

TPU din ce motive iubim sau tinem la cineva cine imi zice funda si vott cel msi bun raspunss

Răspuns Câştigător
| StiflerMom a răspuns:

Motivele iubirii pe care o purtam cuiva, difera de la persoana la persoana.In general, conteaza felul cum acea persoana iti vorbeste, felul cum te face sa te simti in preajma lui ( protejata, iubita, apreciata) Increderea pe care o aveti unul fata de celalalt...

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubim pentru că suntem oameni. Asta e prima condiție pentru a fi om. Avem nevoie de cineva alături de noi, avem nevoie să nu fim singuri. Avem nevoia de a fi iubiți.

| IAmAFreak a răspuns:

Ne e frica de singuratate. Nu dorim sa fim *Forever Alone*.

| Kazumi a răspuns:

Pt ca acea persoana ne face sa ne simtin in siguranta si si avem multe lucruri comune ne simtim liberi sai spunem orice