| b0g4an a întrebat:

Ce as putea sa fac sa ma impac cu prietena mea? inca ne iubim amandoi si tinem legatura si suntem foarte buni prieteni ea zice ca este frica sa se impace cu mine...ce as putea face?

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă din vina ta s-a rupt relația, ce pretenții ai?
Nu mai prezinți garanție și încredere!
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Încearcă s-o convingi cumva, vorbeşte deschis cu ea, depinde cât de grav ai greşit faţă de ea acum.
Te pup!

| Euletitia a răspuns:

Buna! Daca pastrati legatura si mai mult sunteti chiar buni prieteni, sun-o intr-o zi sua spune-i cand vorbiti pe mess sa va intalniti undeva...la un suc, al o plimbare in parc daca e vreme frumoasa etc, unde sa fiti doar voi doi, ca s aputeti vorbi in liniste. Acolo asteapt-o cu un trandfair rosu sau roz(sau care e floarea ie preferata) si o cutie de bomboane fine de ciocolata, eventual in forma de inimioara(iti recomand pralinele "I Love Milka", mie imi plac mult) ca s-o "indulcesti", ofera-i-la, ia-o in brate si sarut-o si spune-i ca iti e foarte dor de ea, ca o iubesti la fel de mult ca inainte, ca iti pare rau de ce ai facut(daca e din vina ta despartirea) si ca vei face tot posibilul sa-ti indrepti defectele care o suparau la tine, de dragul ei si al relatiei voastre, care nu vrei sa se incheie aici, pentru ca iubirea dintre voi nu s-a incheiat aici. Sper sa va impacati si sa fiti in continuare fericiti impreuna. Iubiti-va mult!

| VelvetLight a răspuns:

Poate merge pe premisa: A da a 2-a sansa e ca si cum ai oferi un al 2-lea glont pentru ca nu te-a nimerit cu primul... Comunicarea e cheia fiecarei relatii. Incearca sa vorbesti cu ea. Daca tot nu merge demonstreaza-i ca te-ai schimbat pentru ea si ca nu mai ai defectele care o deranjau si ca nu te mai porti cu ea la fel de rau ca inainte...ca esti dispus sa te schimbi pentru ea, dar demonstreaza-i asta, sa nu fie doar vorbebatting eyelashes Succes!