| SamuelTudosa a întrebat:

TPU, doamna director speculeaza ca niste elevi fumeaza in incinta scolii printre care ma aflu si eu! Ne-a amenintat ca daca luni nu ne aducem parintii "ne da la politie" si putem lua amenda de 500 de lei. E posibil?!

8 răspunsuri:
| LonelyLoner92 a răspuns:

Daca au dovezi se poate.

| darrio2007 a răspuns:

Nu are treaba Politia cu fumatul vostru.

| suntserios a răspuns (pentru darrio2007):

De ce nu ar avea treaba politia atat timp cat ei incalca legea antifumat?

| darrio2007 a răspuns (pentru suntserios):

Mda.Posibil sa ai dreptate.Dar nu vad de ce s-ar incurca directoarea cu asta. Fumatul in incinta scolii tine de regulamentul intern al fiecarei scoli.

| T0T a răspuns:

Aberează ca să vă sperie. Cel mult vă scade media la purtare. Poliția că fumează niște copii? laughing Vă vede mici și proști.

| suntserios a răspuns (pentru T0T):

De ce sa abereze atat timp cat ei incalca legea antifumat?

| WaterDrop a răspuns:

Este doar invidioasa ca a ramas fara tigari.Cumparati cate un pachet maine si mergeti la ea sa o imbunati, sigur va iarta asa.

| pufulescu a răspuns:

Aaa da, plutonul de executie va asteapta pentru fumat in scoala! In primul rand tu ai zis ca speculeaza, deci n-are nici o dovada. E doar vrajeala ca sa va sperie!