| GwenS a întrebat:

TPU funda:] Deci nu stiu cu ce sa incep.sunt foarte diferita de prietenii mei.Adica sunt mai retrasa, nu imi place sa fiu inconjurata de multi oameni, ascult rock, imi plac lucrurile paranormale si ciudatestraight facesi sunt mult mai altfel decat fetele cu care imi petrec eu timpul.Adica ele sunt foarte vesele tot timpul, se pupacesc cand se vad(ceea ce eu nu prea suport), sunt nebunatice si prea pline de viata pe cand eu sunt aproape opusul straight face. Simt ca nu imi gasesc locul, adica imi place sa imi petrec timpul cu ele pentru ca mi-l petrec cu ele de mica si m-am obisnuit cu ele insa parca ma simt ciudata pe langa ele si data la o parte straight face. Cum as putea sa ma integrez mai bine?

3 răspunsuri:
| IIIIIIIIIIIII a răspuns:

Buna!
Acesta nu e un motiv de tristete. Mai degraba e un motiv de bucurie. Eu asa m-as simiti in locul tau, pentru ca asta inseamna ca ai personalitate. Vrei sa fi o fata care sa copieze pe ceilalti?
Esti o persoana norocoasa ca poti fi tu insati, ca nu trebuie sa imiti pe nimeni.
Asa sunt si eu. Esti o persoana speciala, lumea te va remarca. Aceata este o calitate, nu un defect. Nu te simti complexata din aceasta cauza. Fii tu insati, si oamenii te vor crede foarte de treaba si isi vor creea o impresie buna despre tine.
Sa iti raspund si la intrebare.
Nu spune asta, daca esti diferita nu inseamna ca nu te integrezi.
Nu trebuie sa fii ca ceilalti. Trebuie sa iesi in evidenta. Nimeni nu te poate obliga sa te imbraci intr-un anumit fel, sa asculti un anumit fel de muzica.
Inca o data, fii tu insati si vei avea o multime de prieteni. Crezi ca oamenii cauta prieteni care sa fie monotoni, sa faca aceleasi lucruri ca si ceilalti?
Eu zic ca nu.
Insa daca chiar nu te-am convins, nu poti face altceva decat sa faci ce fac si prietenele tale...
Sper ca te-am ajutat.

| Loredana_4143 a răspuns:

Adina!

| masacru1998 a răspuns:

Incearca sa fi putin mai optimista, sa privesti partea plina a paharului.
Viata nu e mereu gri si monotona mai are si momente frumoase(ce-i drept putine).
Si n-are nimic daca esti mai retrasa. Daca inca sunt prietenele tale inseamna ca sunt niste prientene adevarate care te accepta asa cum esti.Fiecare are stilul si personalitatea proprie pe care nu trebuie sa si le schimbe doar din cauza altora.